Hysen Myshketa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Hysen Myshketa
Kryetar i Bashkisë Durrës
Në detyrë
qershor – dhjetor 1924
Paraprirë ngaKost Paftali
Pasuar ngaJahja Ballhysa
Të dhëna vetjake
U lind më1885
Durrës, Perandoria Osmane
Vdiq më1943
Durrës, Mbretëria Shqiptare (1943–44)
Nënshtetësiashqiptar
Bashkëshortja/etAishe Myshketa
FëmijëtIsa Myshketa
Punësimiavokat

Hysen Myshketa (Durrës, 2 mars 1885 - 10 tetor 1943) ka qenë avokat, vullnetar në Luftën e Shkodrës, përkrahës i Lëvizja e Qershorit dhe kryetar i Bashkisë Durrës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]