Ian McKellen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ian McKellen

Sir Ian Murray McKellen CBE lindi më 25 maj 1939Burnley, Lancashire, Angli, është një aktor britanez i filmit dhe teatrit.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ian McKellen – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.