Ignat Dishliev

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ignat Dishliev
Të dhënat personale
Emri i plotëIgnat Iliev Dishliev
Data e lindjes (1987-07-08) 8 Korrik 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesPlovdiv, Bullgari
Gjatësia1,83 m (6 ft 0 in)
PozicioniQëndër–mbrojtës
Karriera në rini
FC Apoli-99
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2008Lokomotiv Plovdiv5(0)
2008–2011Brestnik 194850(2)
2011–2012Lyubimets 200724(3)
2012–2014Beroe Stara Zagora12(0)
2014Partizani Tirana4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 1 dhjetor 2014.
† Ndeshje (Gola).

Ignat Dishliev (Bullgarisht: Игнат Дишлиев; lindur më 8 korrik 1987Plovdiv[1]) është një futbollistë bullgar i cili luan si qëndër mbrojtës dhe është momentalisht pa skuadër.

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klubet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Beroe

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Ignat Dishliev Facts". lportala.net. Arkivuar nga origjinali origjinali më 8 shkurt 2015. Marrë më 21 dhjetor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]