Instituto Federal da Bahia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Instituto Federal da Bahia

Instituto Federal da Bahia (IFBA) është një nga shkollat më elitare në Bahia.[1]

UFBA ndodhet në zemër të Salvador-it dhe është afër 1446 km larg Brasília-ut.[2] Pranimi në UFBA është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 8874 studente undergraduate.[3]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Burimet[redakto | përpunoni burim]

Lidhje te jashtme[redakto | përpunoni burim]