Jump to content

Instituto Federal da Bahia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Instituto Federal da Bahia

Instituto Federal da Bahia (IFBA) është një nga shkollat më elitare në Bahia.[1]

UFBA ndodhet në zemër të Salvador-it dhe është afër 1446 km larg Brasília-ut.[2] Pranimi në UFBA është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 8874 studente undergraduate.[3]

  1. ^ "curso de Tecnologias em Arte Dramática". Arkivuar nga origjinali më 3 dhjetor 2013. Marrë më 18 korrik 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Lei 11.892/2008 - Institui a Rede Federal de Educação Profissional, Científica e Tecnológica, cria os Institutos Federais de Educação, Ciência e Tecnologia, e dá outras providências.
  3. ^ "Evolução Histórica do IFBA". Arkivuar nga origjinali më 18 gusht 2013. Marrë më 18 korrik 2013. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje te jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]