Isola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Isola
Komunë
noform
Pamje nga Isola
Stema_figura
Vendndodhja
Isola is located in Franca
Isola
Isola
44°11′09″V 7°03′08″L / 44.185833333333°V 7.0522222222222°L / 44.185833333333; 7.0522222222222Koordinatat: 44°11′09″V 7°03′08″L / 44.185833333333°V 7.0522222222222°L / 44.185833333333; 7.0522222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 97.98 km2
Popullsia 722 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06420
INSEE 06073


Isola është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Isola ka një popullsi prej 722 banorë dhe sipërfaqe 97.98 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Isola (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale