Ivica Barbarić

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ivica Barbarić
Të dhënat personale
Emri i plotëIvica Barbarić
Data e lindjes (1962-02-23) 23 Shkurt, 1962 (59 vjeç)
Vendi i lindjesMetković, Kroacia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1982–1989Velež Mostar130(3)
1989–1992Real Burgos86(2)
1992–1993Racing de Santander25(0)
1993–1995Badajoz30(1)
1995–1996Almería7(0)
Ekipi kombëtar
1988Flag of SFR Yugoslavia.svg Jugosllavia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ivica Barbarić (lindur më 23 Shkurt 1962) është një ish-futbollist.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren jugosllave ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of SFR Yugoslavia.svg Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1988 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]