Izernore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Izernore
Komunë
noform
Pamje nga Izernore
Stema_figura
Vendndodhja
Izernore is located in Franca
Izernore
Izernore
46°13′14″V 5°33′14″L / 46.220555555556°V 5.5538888888889°L / 46.220555555556; 5.5538888888889Koordinatat: 46°13′14″V 5°33′14″L / 46.220555555556°V 5.5538888888889°L / 46.220555555556; 5.5538888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.86 km2
Popullsia 2312 banorë
Dendësia 111 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01580
INSEE 01192


Izernore është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Izernore ka një popullsi prej 2312 banorë dhe sipërfaqe 20.86 km², me një dendësi prej 111 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]