James Caan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
James Caan
James Caan.JPG
Caan në Cannes në vitin 2000
Informacione personale
Ditëlindja 26 mars 1940
Vendlindja The Bronx, New York, Flag of the United States.svg SHBA
Bashkëshort(ja) Dee Jay Mattis (1960-1966)
Sheila Ryan (1976-1977)
Ingrid Hajek (1990-1995)
Linda Stokes (1995-prezent)
Kombësia amerikan


James Edmund Caan[1] (26 mars 1940) është aktor amerikan, i cili famën e arriti rolet e "njerëzëve të vështirë", nga të cilat më i famshmi Santino 'Sonny' Corleone në filmin Kumbari , dhe të Ed Deline në serine më popullor televizive " Las Vegas.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Film[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Televizion[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Lua error in Moduli:Citation/CS1 at line 2569: attempt to call global 'set_error' (a nil value).

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: James Caan – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale