Jarjayes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jarjayes
Komunë
noform
Pamje nga Jarjayes
Stema_figura
Vendndodhja
Jarjayes is located in Franca
Jarjayes
Jarjayes
44°30′19″V 6°06′38″L / 44.505277777778°V 6.1105555555556°L / 44.505277777778; 6.1105555555556Koordinatat: 44°30′19″V 6°06′38″L / 44.505277777778°V 6.1105555555556°L / 44.505277777778; 6.1105555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.67 km2
Popullsia 412 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05130
INSEE 05068


Jarjayes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Jarjayes ka një popullsi prej 412 banorë dhe sipërfaqe 22.67 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jarjayes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale