Jassans-Riottier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jassans-Riottier
Komunë
noform
Pamje nga Jassans-Riottier
Stema_figura
Vendndodhja
Jassans-Riottier is located in Franca
Jassans-Riottier
Jassans-Riottier
45°59′08″V 4°45′24″L / 45.985555555556°V 4.7566666666667°L / 45.985555555556; 4.7566666666667Koordinatat: 45°59′08″V 4°45′24″L / 45.985555555556°V 4.7566666666667°L / 45.985555555556; 4.7566666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.81 km2
Popullsia 6254 banorë
Dendësia 1300 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01480
INSEE 01194


Jassans-Riottier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Jassans-Riottier ka një popullsi prej 6254 banorë dhe sipërfaqe 4.81 km², me një dendësi prej 1300 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]