Jasseron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jasseron
Komunë
noform
Pamje nga Jasseron
Stema_figura
Vendndodhja
Jasseron is located in Franca
Jasseron
Jasseron
46°12′45″V 5°19′28″L / 46.2125°V 5.3244444444444°L / 46.2125; 5.3244444444444Koordinatat: 46°12′45″V 5°19′28″L / 46.2125°V 5.3244444444444°L / 46.2125; 5.3244444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.93 km2
Popullsia 1682 banorë
Dendësia 89 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01250
INSEE 01195


Jasseron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Jasseron ka një popullsi prej 1682 banorë dhe sipërfaqe 18.93 km², me një dendësi prej 89 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]