Jump to content

Jaulzy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jalci
Jaulzy

Ndalesa e vjetër e Jalcit
Administrimi
Departamenti Oise
Qarku Compiègne
Code postal 60350
Demografia
Popullata 873 hab. (2020 en diminution de 4,38 % par rapport à 2014)
Dendësia 120 hab./km2
Gjeografia
Sipërfaqja 7,26 km2
Localisation
Në relievin e Francës
Voir sur la carte topographique de France
Jaulzy
Në hartën politike
Voir sur la carte administrative de France
Jaulzy
Lidhje
Site web https://www.jaulzy.fr/

Jaulzy (Shqip: Jalci) është një komunë franceze e vendosur në departamentin Oise, në rajonin Të Epërmet e Francësë Epërmet e Francës .

Vende dhe monumente

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
Kalaja e Ortois
Shtegu i biçikletave në platformën e hekurudhës së vjetër.