Jausiers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jausiers
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Jausiers is located in Franca
Jausiers
Jausiers
44°25′04″V 6°43′50″L / 44.417777777778°V 6.7305555555556°L / 44.417777777778; 6.7305555555556Koordinatat: 44°25′04″V 6°43′50″L / 44.417777777778°V 6.7305555555556°L / 44.417777777778; 6.7305555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 107.73 km2
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 04096
Faqja Zyrtare http://www.jausiers.com/


Jausiers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Jausiers ka një popullsi prej 1134 banorë dhe sipërfaqe 107.73 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jausiers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale