Jay Bothroyd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jay Bothroyd
Të dhënat personale
Emri i plotëJay Bothroyd
Data e lindjes (1982-05-05) 5 Maj, 1982 (39 vjeç)
Vendi i lindjesIslington, Anglia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2000-2003Coventry City
2003-2004Perugia
2004-2005Blackburn Rovers
2005-2006Charlton Athletic
2006-2007Wolverhampton Wanderers
2008Stoke City
2008-2011Cardiff City
2011-2013Queens Park Rangers
2012Sheffield Wednesday
2014Muangthong United
2015-Júbilo Iwata
Ekipi kombëtar
2010Flag of England.svg Anglia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Jay Bothroyd (lindur më 5 Maj 1982) është një futbollist anglez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin anglez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of England.svg Anglia
Vite Ndeshje Gola
2010 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]