Jeffrén Suárez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Jeffrén
Jeffrén Suárez.jpg
Jeffrén duke luajtur për Spanjën U21
Të dhënat personale
Emri i plotë Jeffrén Isaac Suárez Bermúdez
Data e lindjes (20-01-1988) 1988 Janar 20 (1998 vjeç) invalid year invalid day
Vendi i lindjes Ciudad Bolívar, Venezuela
Gjatësia 1,76 m (5 ft 9+12 in)
Pozita ne fushë Sulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktual Sporting CP
Numri 7
Kariera në rini
2003–2004 Tenerife
2004–2006 Barcelona
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
2006–2007 Barcelona C 7 (1)
2006–2009 Barcelona B 82 (14)
2008–2011 Barcelona 22 (3)
2011– Sporting CP 24 (5)
Ekipi kombëtar
2004 Spain U16 3 (0)
2004–2005 Spanja U17 3 (0)
2006–2007 Spanja U19 11 (5)
2007 Spanja U20 1 (0)
2009–2011 Spanja U21 12 (2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 1 prill 2013.
† Ndeshje (Gola).

Jeffren Suarez (i lindur më 20 janar 1988Ciudad Bolivar, Venezuela) është një futbollist spanjoll i cili aktualisht luan për FC Barcelona.