Jump to content

Jessica Alba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jessica Alba
U lind në
Jessica Marie Alba

(1981-04-28) 28 prill 1981 (43 vjeç)
KombësiaAmerikane

Jessica Marie Alba (lexo Xhesika Mari Alba) ka lindur më 28 prill 1981. Është një aktore amerikane. Ka lindur në Kaliforni, por ka ndënjur, për 9 vjet, në Mississippi dhe në Texas. Jessica Alba është vajza e një piloti aeroplani me origjin meksikane dhe të jëmës me origjin franko-daneze. Ajo ka një vëlla më të vogël i cili gjithashtu është një aktor Amerikan quhet Joshua Lauren Alba ka lindur më 8 korrik, 1982.

Viti Titulli Roli Shënime
2007 Sin City 2 Nancy Callahan (Cameo)
The Eye 2 Part 2 Allison (Cameo)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer Sue Storm (post-prodhim)
The Eye Allison (në xhirim)
The Ten Liz
Bill Lucy (post-prodhim)
Good Luck Chuck Cam Wexler (kompletuar)
Awake Sam (kompletuar)
2005 Into the Blue Sam
Fantastic Four Sue Storm
Sin City Nancy Callahan
2003 Honey Honey Daniels
The Sleeping Dictionary Selima
20002002 Dark Angel Max Guevara/X5-452 (seri)
2000 Paranoid Chloe
1999 Idle Hands Molly
Never Been Kissed Kirsten Liosis
P.U.N.K.S. Samantha Swoboda
1996 Too Soon for Jeff Christy (seri)
19951996 Flipper Maya (seri)
1995 Venus Rising Young Eve
1994 Camp Nowhere Gail


Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.