Jimmy Raeside

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jimmy Raeside
Të dhënat vetjake
Emri i plotëJames Raeside
Datëlindja1879
VendlindjaGlasgow, Skoci
Data e vdekjes17 janar 1946
PozicioniPortier
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Parkhead
Third Lanark
Bury
Karriera ndërkombëtare
1906Skocia1(0)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

James "Jimmy" Raeside (187917 janar 1946) ka qënë një ish futbollist skocez i cili ka luajtur si portier.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lindur në Glasgow, Raeside luajti futboll me klubet Parkhead, Third Lanark dhe Bury, dhe zhvilloi një paraqitje me Skocinë në vitin 1906.[1] Ai fitoi Kupën e Skocisë me Third Lanark në vitin 1905.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b Paul Smith (2013). Scotland Who's Who: International Players 1872–2013. Pitch Publishing. fq. 241. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)