Jump to content

José Carlos Tofolo Júnior

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Alemão
Të dhënat vetjake
Emri i plotëJosé Carlos Tofolo Júnior
Datëlindja2 mars 1989
VendlindjaValinhos, São Paulo
Gjatësia1.85 m (6 ft 1 in)
PozicioniSulmues
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
ABC
Karriera me të rinjtë
2003–2008Santos
2009–2010Udinese
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2008–2009Santos0(0)
2009–2010Udinese0(0)
2010–2012Vicenza21(2)
2011Varese (huazim)6(1)
2012Grêmio Catanduvense (huazim)0(0)
2012Guaratinguetá (huazim)25(14)
2013–2015Ponte Preta6(0)
2013Vitória (huazim)9(1)
2014Chapecoense (huazim)4(1)
2014Portuguesa (huazim)8(1)
2015–2016Cruz Azul14(3)
2015–2016Figueirense (huazim)5(0)
2016–ABC1(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

José Carlos Tofolo Júnior (lindi më 2 mars 1989) është futbollist brazilian i cili luan për klubin ABC.

Karriera me klube[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

José e filloi karrierën e tij në Santos FC dhe e nënshkroi një kotratë në vitin 2005.[1] Ai filloi të luajë në këtë skuadër në vitin 2008.

Në korrik 2008, ai e nënshkroi një kontratë për dy vite në skuadrën Udinese.[2] Në korrik 2010, ai u shit në skuadrën Vicenza për 400,000 euro.

Gjatë verës të vitit 2012, ai u kthye në Brazil, i cili nënshkroi një kontratë për huazim në skuadrën Guaratinguetá deri në muajin dhjetor. Në dhjetor 2014, ai luajti për skuadrën Cruz Azul,[3] ku bëri 3 gola dhe 4 asistime gjatë 14 lojërave që ka luajtur.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "BID ACUMULATIVO SÉRIE A /2005". Confederação Brasileira de Futebol (CBF). 8 nëntor 2005. Arkivuar nga origjinali më 29 maj 2006. Marrë më 6 korrik 2010. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Alemão troca a Vila pelo futebol italiano" [Alemão changes Vila for Italian football]. GloboEsporte.com. 26 korrik 2008. Marrë më 25 janar 2011. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Alemão, ex-Santos e Ponte Preta, fecha com Cruz Azul do México" [Alemão, former Santos and Ponte Preta player, signs with Mexican Cruz Azul]. Terra. 12 dhjetor 2014. Marrë më 19 dhjetor 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)