Joshua Kennedy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Joshua Kennedy
Të dhënat personale
Emri i plotëJoshua Kennedy
Data e lindjes (1982-08-28) 28 Gusht, 1982 (38 vjeç)
Vendi i lindjesWodonga, Australia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1999-2000Carlton
2000-2002Wolfsburg
2002-2003Stuttgarter Kickers
2003-2004Köln
2004-2006Dynamo Dresden
2006-2007Nürnberg
2008-2009Karlsruhe
2009-2014Nagoya Grampus
2015Melbourne City
Ekipi kombëtar
2006–2014Australia35(17)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Joshua Kennedy (lindur më 28 Gusht 1982) është një ish-futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 35 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
2006 3 1
2007 1 0
2008 6 4
2009 7 1
2010 6 1
2011 7 8
2012 0 0
2013 5 2
Gjithsej 35 17

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]