Julia Volkova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Julia Volkova
Background information
Emri i lindjesYulia Olegovna Volkova
Lindi (1985-02-20) 20 shkurt 1985 (39 vjeç)
Moskë, RSFSR, Bashkimi Sovjetik
OrigjinaMoskë, Bashkimi Sovjetik
ZhanretPop, Rock, Electro, Electropop[1]
këngëtare
Instrument(et)Piano, Kitarë
Vitet aktik1994–present
LabeliT.A. Music, Gala Records
Websitewww.juliavolkova.com/en/ Stampa:En icon

Yulia Olegovna Volkova (rusisht: Юлия Олеговна Волкова lindur më 20 shkurt 1985), më shpesh njihet me shqiptimin alternativ të emrit Julia, është një këngëtare, dhe aktore ruse, më së shumti është e njohur si anëtarja e grupit rus t.A.T.u., së bashku me Lena Katina. Një grup vajzash i krijuar në Moskë, nga Ivan Shapovalov në mars të vitit 1999, grupi nënshkroi një marrveshje për regjistrimin e këngëve me Universal Music Russia, ku eventualisht ata nënshkruan me nën-labelin e Universal-it, Interscope Records në vitin 2001.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Me Neposedi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Me t.A.T.u.[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Këngë teke[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 2011: Сдвину мир (Sdvinu Mir)
 • 2011: All Because of You
 • 2012: Didn't Wanna Do It / Davai Zakrutim Zemlyu
 • 2012: Lyubov-Suka / Back to Her Future (feat. Dima Bilan)
 • 2014: Lubov v Kazhdom Mgnovenii (with Lena Katina & Legalize feat. Mike Tompkins)
 • 2015: Держи рядом/Derzhi Ryadom
 • 2016: Spasite Ludi Mir
 • 2017: Prosto Zabit

Pjesëmarrje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1996, 1998 — Yeralash «Ералаш» – të ndryshme
 • 2011 — You and I – vetveten
 • 2013 — Zombie Fever (Zombi kanikuly 3D) «Zомби каникулы 3D» – Natasha
 • 2014 — Together Apart (film i shkurtër) – cupid
 • 2014 — Panelák – vetveten

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "• View topic - Julia Volkova's Solo Album [Confirmed News]". Juliavolkova.com. Arkivuar nga origjinali më 11 shkurt 2013. Marrë më 15 nëntor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Julia Volkova – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale