Junya Tanaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Junya Tanaka
Junya Tanaka.png
Të dhënat personale
Emri i plotëJunya Tanaka
Data e lindjes (1987-06-15) 15 Qershor, 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualKashiwa Reysol
Numri9
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2014Kashiwa Reysol
2014–2015Sporting Portugal
2016–Kashiwa Reysol
Ekipi kombëtar
2012–2014Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Junya Tanaka (lindur më 15 Qershor 1987) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2012 1 0
2013 0 0
2014 3 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]