Kampionati Ballkanik i Atletikës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kampionati Ballkanik i Atletikës është një garë rajonale e atletikë organizuar dhe mbajtur mes kombeve të Ballkanit nga ana Atletikës së Ballkanit. Lojërat më parë u mbajtën në Athinë në vitin 1929,[1] dhe më të fundit janë mbajtur në Novi Pazar në vitin 2017.[2]

Kombet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]