Kampionati Ballkanik i Atletikës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Kampionati Ballkanik i Atletikës është një garë rajonale e atletikë organizuar dhe mbajtur mes kombeve të Ballkanit nga ana Atletikës së Ballkanit. Lojërat më parë u mbajtën në Athinë në vitin 1929,[1] dhe më të fundit janë mbajtur në Novi Pazar në vitin 2017.[2]

Kombet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Balkan Games - Philately
  2. ^ "Balkan Games - website". Arkivuar nga origjinali më 21 tetor 2019. Marrë më 10 dhjetor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]