Kantoni Verny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Verny
Canton de Verny
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle (57)
Arrondissement Metz-Campagne
Kryeqëndra Verny
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 251,88 km2
Popullsia 27.579 banorë 1999
Dendësia 109,49 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 33

Kantoni Verny (frëngjisht: Canton de Verny) është një kantondepartamentin Moselle (57), rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Verny. Ka sipërfaqe 251.88km2 dhe popullsi 27579 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Verny aktualisht përbëhet nga 36 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean François

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Kantone në departamentin Moselle (57)