Kantoni Yutz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Yutz
Canton d'Yutz
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Moselle (57)
Arrondissement Thionville-Est
Kryeqëndra Yutz
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 33,84 km2
Popullsia 26.007 banorë 1999
Dendësia 768,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 38

Kantoni Yutz (frëngjisht: Canton d'Yutz) është një kantondepartamentin Moselle (57), rajonin LorraineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Yutz. Ka sipërfaqe 33.84km2 dhe popullsi 26007 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Yutz aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Patrick Weiten

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Kantone në departamentin Moselle (57)