Kastratët

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Katratët, rrjedhin nga Kastrati i rrethinës së Kurshumlisë. Këtu erdhën 5 familje nga Obrazhda. [1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Uka, Sabit (1994). Dëbimi - i shqiparëve nga sanxhaku i Nishit dhe vendosja e tyre në Kosovë. Prishtinë. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Mungon shtëpia botuese te vendodhja (lidhja)