Obrazhda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Obrazhdë
Ображда
Fshat
Vendndodhja
Obrazhdë is located in Serbia
Obrazhdë
Obrazhdë

Koordinatat: 42°59′20″V 21°34′11″L / 42.98889°V 21.56972°L / 42.98889; 21.56972

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Bojnik
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 609 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 59′ 20″ Veri

21° 34′ 11″ Lindje

Obrazhdë (serbisht: Ображда/Obražda) është fshat në komunën e Bojnikut, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]