Granica (Bojnik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Granicë
Граница
Fshat
Vendndodhja
Granicë is located in Serbia
Granicë
Granicë

Koordinatat: 43°3′13″V 21°42′39″L / 43.05361°V 21.71083°L / 43.05361; 21.71083

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Bojnik
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 334 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 3′ 13″ Veri

21° 42′ 39″ Lindje

Granicë (serbisht: Граница/Granica) është fshat në komunën e Bojnikut, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]