Gjingjusha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjingjushë
Ђинђуша
Fshat
Vendndodhja
Gjingjushë is located in Serbia
Gjingjushë
Gjingjushë

Koordinatat: 43°0′28″V 21°47′14″L / 43.00778°V 21.78722°L / 43.00778; 21.78722

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Bojnik
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 314 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 0′ 28″ Veri

21° 47′ 14″ Lindje

Gjingjushë (serbisht: Ђинђуша/Đinđuša) është fshat në komunën e Bojnikut, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]