Mërvoshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mërvosh
Мрвеш
Fshat
Vendndodhja
Mërvosh is located in Serbia
Mërvosh
Mërvosh

Koordinatat: 42°58′26″V 21°43′13″L / 42.97389°V 21.72028°L / 42.97389; 21.72028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Bojnik
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 318 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 58′ 26″ Veri

21° 43′ 13″ Lindje

Mërvosh (serbisht: Мрвеш/Mrveš) është fshat në komunën e Bojnikut, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]