Orana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Oranë
Оране
Fshat
Vendndodhja
Oranë is located in Serbia
Oranë
Oranë

Koordinatat: 42°59′11″V 21°37′40″L / 42.98639°V 21.62778°L / 42.98639; 21.62778

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Bojnik
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 59′ 11″ Veri

21° 37′ 40″ Lindje

Oranë (serbisht: Оране/Orane) është fshat në komunën e Bojnikut, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]