Berjani i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berjan i Epërm
Горње Бријање
Fshat
Vendndodhja
Berjan i Epërm is located in Serbia
Berjan i Epërm
Berjan i Epërm

Koordinatat: 43°5′49″V 21°47′50″L / 43.09694°V 21.79722°L / 43.09694; 21.79722

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Bojnik
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 5′ 49″ Veri

21° 47′ 50″ Lindje

Berjan i Epërm (serbisht: Горње Бријање/Gornje Brijanje) është fshat në komunën e Bojnikut, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]