Kamenica (Bojnik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kamenicë
Каменица
Fshat
Vendndodhja
Kamenicë is located in Serbia
Kamenicë
Kamenicë

Koordinatat: 42°59′49″V 21°42′24″L / 42.99694°V 21.70667°L / 42.99694; 21.70667

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Bojnik
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 278 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 59′ 49″ Veri

21° 42′ 24″ Lindje

Kamenicë (serbisht: Каменица/Kamenica) është fshat në komunën e Bojnikut, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]