Cërkvica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cërkvicë
Црквица
Fshat
Vendndodhja
Cërkvicë is located in Serbia
Cërkvicë
Cërkvicë

Koordinatat: 43°1′45″V 21°41′44″L / 43.02917°V 21.69556°L / 43.02917; 21.69556

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Bojnik
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 256 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 1′ 45″ Veri

21° 41′ 44″ Lindje

Cërkvicë (serbisht: Црквица/Crkvica) është fshat në komunën e Bojnikut, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]