Dragoci (Bojnik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dragoc
Драговац
Fshat
Vendndodhja
Dragoc is located in Serbia
Dragoc
Dragoc

Koordinatat: 43°1′3″V 21°43′27″L / 43.01750°V 21.72417°L / 43.01750; 21.72417

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Bojnik
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 1′ 3″ Veri

21° 43′ 27″ Lindje

Dragoc (serbisht: Драговац/Dragovac) është fshat në komunën e Bojnikut, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]