Konjuca e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Konjucë e Poshtme
Доње Коњувце
Fshat
Vendndodhja
Konjucë e Poshtme is located in Serbia
Konjucë e Poshtme
Konjucë e Poshtme

Koordinatat: 43°2′32″V 21°41′11″L / 43.04222°V 21.68639°L / 43.04222; 21.68639

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Bojnik
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 262 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 2′ 32″ Veri

21° 41′ 11″ Lindje

Konjucë e Poshtme (serbisht: Доње Коњувце/Donje Konjuvce) është fshat në komunën e Bojnikut, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]