Mojkoci (Bojnik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mojkoc
Мајковац
Fshat
Vendndodhja
Mojkoc is located in Serbia
Mojkoc
Mojkoc

Koordinatat: 42°58′50″V 21°35′32″L / 42.98056°V 21.59222°L / 42.98056; 21.59222

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Bojnik
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 523 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 58′ 50″ Veri

21° 35′ 32″ Lindje

Mojkoc (serbisht: Мајковац/majkovac) është fshat në komunën e Bojnikut, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]