Borinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Borincë
Боринце
Fshat
Vendndodhja
Borincë is located in Serbia
Borincë
Borincë

Koordinatat: 42°58′46″V 21°34′3″L / 42.97944°V 21.56750°L / 42.97944; 21.56750

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Bojnik
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 616 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 58′ 46″ Veri

21° 34′ 3″ Lindje

Borincë (serbisht: Боринце/Borince) është fshat në komunën e Bojnikut, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]