Magashi (Bojnik)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Magash
Магаш
Fshat
Vendndodhja
Magash is located in Serbia
Magash
Magash

Koordinatat: 43°1′49″V 21°35′26″L / 43.03028°V 21.59056°L / 43.03028; 21.59056

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Bojnik
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 1′ 49″ Veri

21° 35′ 26″ Lindje

Magash (serbisht: Магаш/Magaš) është fshat në komunën e Bojnikut, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]