Zoraca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zoracë
Зоровац
Fshat
Vendndodhja
Zoracë is located in Serbia
Zoracë
Zoracë

Koordinatat: 43°3′32″V 21°43′0″L / 43.05889°V 21.71667°L / 43.05889; 21.71667

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Bojnik
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 336 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 3′ 32″ Veri

21° 43′ 0″ Lindje

Zoracë (serbisht: Зоровац/Zorovac) është fshat në komunën e Bojnikut, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]