Turjana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Turjanë
Турјане
Fshat
Vendndodhja
Turjanë is located in Serbia
Turjanë
Turjanë

Koordinatat: 42°59′39″V 21°39′25″L / 42.99417°V 21.65694°L / 42.99417; 21.65694

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Bojnik
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 341 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 59′ 39″ Veri

21° 39′ 25″ Lindje

Turjanë (serbisht: Турјане/Turjane) është fshat në komunën e Bojnikut, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]