Pllaca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pllacë
Плавце
Fshat
Vendndodhja
Pllacë is located in Serbia
Pllacë
Pllacë

Koordinatat: 43°3′11″V 21°44′30″L / 43.05306°V 21.74167°L / 43.05306; 21.74167

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Bojnik
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 286 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 3′ 11″ Veri

21° 44′ 30″ Lindje

Pllacë ose Pllavcë (serbisht: Плавце/Plavce) është fshat në komunën e Bojnikut, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]