Kate Hudson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kate Hudson
U lind në19 prill 1979
Kombësiaamerikane
TitulliHudson, pas paraqitjes në The Late Show me David Letterman , korrik 2006

Kate Garry Hudson, (e lindur me 19 prill 1979) [[shtë aktore amerikane e bija e fituesees së Academy Award Goldie Hawn dhe Bill Hudson, aktor, komedian dhe muzikant.


Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 2009. A Dream of Red Mansions
 • 2009. Big Eyes
 • 2009. Bride Wars
 • 2008. My Best Friend's Girl
 • 2008. Fool's Gold
 • 2006. You, Me and Dupree
 • 2005. The Skeleton Key
 • 2004. Raising Helen
 • 2003. Le Divorce
 • 2003. Alex & Emma
 • 2003. How to Lose a Guy in 10 Days
 • 2002. The Four Feathers
 • 2000. Dr. T and the Women
 • 2000. Almost Famous
 • 2000. Gossip
 • 2000. About Adam)
 • 1999. 200 Cigarettes
 • 1998. Desert Blue
 • 1998. Ricochet River


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhjet e jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kate Hudson tek IMDb