Jump to content

Kategoria:Klasifikimi kryesor i temave

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
 Commons: Temat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Kjo është një listë e klasifikimeve kryesore të temave të Wikipedia-s. Ato përdoren në të gjithë Wikipedian për të organizuar paraqitjen e lidhjeve me artikujt në sistemet e ndryshme të referencës, duke përfshirë përmbledhjet, përvijimet, listat, portalet, indekset dhe kategoritë e Wikipedia-s.

Kategoria kryesore e sistemit të përgjithshëm të Wikipedia-s, duke përfshirë edhe artikujt dhe faqet e tjera të projektit, është Kategoria:Përmbajtja.

SHËNIM: Qëllimi i kësaj kategorie është grupimi i klasifikimeve të temave kryesore në një vend, për lehtësi më të madhe dhe për referencë të përdoruesve dhe redaktorëve të Wikipedias. Kjo kategori nuk ka për qëllim t'i përmbahet një strukture strikt hierarkike.

Prandaj, mos i hiqni disa nga përmbajtjet e kësaj kategorie vetëm për shkak se ato shfaqen në një ose më shumë kategori që tashmë janë përfshirë këtu.

Nënkategoritë

Kjo kategori ka 39 këto nën-kategori, nga 39 gjithësej.

(k) = Kategoria / (f) = Faqe

A

B

D

E

F

  • Fe44 K, 163 F

Gj

H

J

K

L

M

N

O

P

S

Sh

T