Kategoria:Lojëra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Commons: Games – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lojratjanë forma e argëtimit që rrjedhin nga një sërë rregullash artificiale, zakonisht me një qëllim të njohur për t'u arritur. Lojërat mund të jenë në formën e aktiviteteve mendore ose fizike, ose një përzierje e të dyjave.

2rightarrow (Nuvola colors).svg Artikulli kryesor për këtë kategori është Loja.

Gabim: Nevojitet të paktën një parametër (Template:Category see also)Stampa:Category see also/Category pair check