Lojëra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Lojëra është një term që së shumti ne botën e internetit përdoret për të treguar diçka argëtuese dhe zbavitëse. Lojërat mund te luhen vetëm ose bashkë me shokët. Termi lojëra përdoret shpesh nëpër faqe lojërash flash që janë të shumta ne internet. Ndër me te mirat e tyre që renditen më lart nëpër motorë kërkimi janë lojërafalas pik com [1] dhe lojëraonline pik com [2] të cilat nga vetë emri tregojnë se aty mund te luhen lojëra online falas.

Gjithashtu kemi edhe lojëra me shumë lojtarë ndër te cilat mund të përmendim me te njohurën në Shqipëri : Counter Strike. Lojërat e kësaj kategorie luhen në rrjet mes shokësh ose online mes njerëzish të panjohur.

Referime[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Lojra Archived 5 May 2017[Date mismatch] at the Wayback Machine. Falas flash
  2. ^ Lojëra Online qe luhen ne browser