Kavraku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kavraku
Fshat
Vendndodhja
Kavraku is located in Maqedonia e Veriut
Kavraku
Kavraku
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1.075 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 42° 07′ 02″ Veri

22° 17′ 07″ Lindje

Popullsia 62 banorë (2002)