Kensuke Nagai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kensuke Nagai
Kensuke Nagai.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëKensuke Nagai
Data e lindjes (1989-03-05) 5 Mars, 1989 (32 vjeç)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualNagoya Grampus
Numri11
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009Avispa Fukuoka
2010Vissel Kobe
2011–2012Nagoya Grampus
2013Standard Liège
2013–Nagoya Grampus
Ekipi kombëtar
2010–Japonia6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Kensuke Nagai (lindur më 5 mars 1989) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2010 1 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 0 0
2014 0 0
2015 5 0
Gjithsej 6 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]