Jump to content

Kevin Trapp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kevin Trapp
Të dhënat vetjake
Emri i plotëKevin Trapp[1]
Datëlindja (1990-07-08) 8 korrik 1990 (33 vjeç)[1]
VendlindjaMerzig, Gjermani
Gjatësia1.89 m (6 ft 2 in)[1]
PozicioniPortier
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Eintracht Frankfurt
(në huazim nga Paris Saint-Germain)
Numri31
Karriera me të rinjtë
1997–2000FC Brotdorf
2000–2003SSV Bachem
2003–2005SV Mettlach
2005–2008FC Kaiserslautern
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2008–20111. FC Kaiserslautern II39(0)
2009–20121. FC Kaiserslautern32(0)
2012–2015Eintracht Frankfurt82(0)
2015–Paris Saint-Germain63(0)
2018–Eintracht Frankfurt (huazim)10(0)
Karriera ndërkombëtare
2007–2008Gjermani U184(0)
2008–2009Gjermani U195(0)
2009–2010Gjermani U206(0)
2010–2013Gjermania U2111(0)
2017–Gjermania1(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 06:07, 17 nëntor 2018 (UTC)
‡ Ndeshjet dhe golat me ekipin kombëtar të redaktuar më 22:23, 27 mars 2018 (UTC)

Kevin Trapp (lindur më 8 korrik 1990) është një futbollist profesionist gjerman i cili luan si portier për klubin gjerman Eintracht Frankfurt në huazim nga Paris Saint-Germain dhe kombëtaren gjermane.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

FC Kaiserslautern[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kevin e filloi karrierën e tij me FC Kaiserslautern, duke luajtur për herë të parë më 9 gusht 2008 kundër FC Carl Zeiss Jena.

Eintracht Frankfurt[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më 2012, Kevin nënshkroi kontratë katër vjeçare me Eintracht Frankfurt.

Paris Saint-Germain[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më 8 korrik 2015,[2] Kevin nënshkroi kontratë pesë vjeçare për klubin francezë Paris Saint-Germain dhe ka numrin 16 në fanellën e tij.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b c "FIFA Confederations Cup Russia 2017: List of players: Germany" (PDF). FIFA. 2 korrik 2017. fq. 4. Arkivuar nga origjinali (PDF) më 24 korrik 2017. Marrë më 21 korrik 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Kevin Trapp au Paris Saint-Germain jusqu'en 2020". psg.fr. 9 korrik 2015. Arkivuar nga origjinali më 31 gusht 2016. Marrë më 10 qershor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)