Kiço Ngjela

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Kiço Ngjela ka lindur ne fshatin Nivan, komuna Zagori Gjirokastër.ka qenë ministër i tregtisë, kandidat i byrosë politike. U akuzua për sabotim në 1975, dhe u burgos deri në 1990. Është babai i avokatit Spartak Ngjela.

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]