Knezheva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Knezheva
Fshat
Vendndodhja
Knezheva is located in Republika e Maqedonisë
Knezheva
Knezheva
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Verilindor
Komuna Kratovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1.016 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Prefiksi (+389) 031
Targa KU
Koordinatat 42° 06′ 51″ Veri

22° 18′ 21″ Lindje

Popullsia 64 banorë (2002)